închide
Cupa României

CSM București a câștigat la pas primul meci al anului

CSM București a câștigat optimea de finală a Cupei României, 34-19 (18-11), contra Sloboziei.

Gazdele au condus cu 2 goluri la începutul partidei, acelea fiind singurele momente care au schițat timid un semn de întrebare cu privire la câștigătoarea partidei.

Bianca Bazaliu a adus-o pe CSM București în avantaj pentru prima dată în minutul 7, 4-3, pe care nu l-a mai pierdut până la finalul meciului. Slobozia nu a marcat timp de 11 minute în prima repriză și le-a permis bucureștencelor să ia un avans de 9 goluri.

În repriza a doua, campioana mondială Niombla a dus-o pe CSM București la 10 goluri, 22-12, cu 20 de minute înainte de final.

Până la finalul meciului, CSM și-a majorat avansul și s-a impus la 15 goluri.

Tags : csm bucureștigulldenneaguNiombla